skoda-citigo
ELEKTROMOBIL CITIGO iV TEST

ELEKTROMOBIL CITIGO iV TEST – Nástup elektromobility vítáme s otevřenou náručí. Dovoluje nám zaměřit se na vozy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají důmyslnější elektronické systémy a přináší nové řidičské zážitky. To vše při zachování uživatelského komfortu i chytrých řešení Simply Clever, které jsou pro naše modely tak typické.

ELEKTROMOBIL ŠKODA CITIGO iV TEST

KATEŘINA ŽÁKOVÁ

Kateřina Žáková

prodejce nových vozů
Mob: +420 733 183 585
E-mail: kzakova@auto-dubina.cz

S modely ŠKODA iV je eMobilita Simply Clever – rychlé nabíjení, dlouhý dojezd, dostupná cena a svižná dynamika.

Naše elektromobily a plug-in hybridy poznáte podle písmen iV v názvu. Víte ale, co znamenají? Vysvětlení je stejně upřímné a přímočaré jako naše vozy. Písmeno „i“ totiž znamená, že naše elektromobily navrhujeme tak, aby byly inovativní, inteligentní, inspirativní, individuální a ikonické. Písmeno „V“ značí jednoduše vehicle – vozidlo.

Typy elektromobilů

BEV

Elektromobily na baterie jsou poháněny výhradně elektromotory. Elektřinu čerpají nabíjením ze sítě nebo rekuperací a ukládají ji v bateriových sadách. Mezi klíčové výhody elektromobilů na baterie patří nulové lokální emise, tichý chod, dynamická jízda a úsporný provoz.

PHEV

Vozy s plug-in hybridním pohonem kombinují klasický spalovací motor s elektromotorem a bateriemi, které lze dobíjet ze sítě, případně je vůz nabíjí sám rekuperací. Plug-in hybrid je schopen provozu čistě na elektřinu, pokud jsou baterie dostatečně nabité. Vzhledem k jejich nižší kapacitě je ale omezen dojezd.

MHEV

Ve srovnání s plugin-in hybridy má mild hybrid menší baterie a méně výkonný elektromotor. Ten slouží pouze jako asistent spalovacího motoru a není schopen vozidlo pohánět sám. Jeho hlavním účelem je snižování spotřeby spalovacího motoru.

Možnosti nabíjení

DOMA ZE ZÁSUVKY

Nejdostupnější a nejsnazší je připojit vůz k běžné domácí zásuvce pomocí příslušného kabelu. Vzhledem k nižšímu nabíjecímu výkonu zabere nabíjení delší dobu, proto je ideální provádět ho přes noc. Po příjezdu z práce dáte vůz nabíjet a druhý den ráno můžete opět vyrazit.

WALLBOX ŠKODA iV CHARGER

Hledáte možnost, jak zrychlit nabíjení vozu doma? Pořiďte si ŠKODA iV Charger, který zvýší nabíjecí výkon a tím zkrátí čas potřebný k nabití. Nabízíme několik variant s možnostmi konektivity a rádi vám pomůžeme s výběrem té nejvhodnější pro vás.

VEŘEJNÉ DOBÍJECÍ STANICE

Veřejné dobíjecí stanice najdete u nákupních center, dálnic a na dalších frekventovaných místech. Jejich počet neustále roste a s trochou plánování se nemusíte obávat ani delšího cestování. Rychlonabíjecí stanice naplní většinu kapacity baterie v řádu desítek minut.