NOVÝ KODIAQ

Škoda_Kodiaq

S druhou generací modelu Kodiaq Škoda Auto dále vylepšuje své celosvětově úspěšné velké SUV. Kodiaq nově přichází s výraznějším vzhledem a ještě větším prostorem, zejména pro cestující ve třetí řadě sedadel. Druhá generace modelu Kodiaq se také vyznačuje novým konceptem interiéru s dotykovým displejem o velikosti až 12,9″, voličem převodovky nově umístěným na sloupku řízení pod volantem, manuálními a digitálními ovládacími prvky a středovou konzolí, která má jednoduchý čistý vzhled. Nabídka motorů zahrnuje dva benzinové a dva naftové motory, přičemž pokrývá výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Poprvé se Kodiaq představí také ve verzi s plug-in hybridním pohonem, který nabídne dojezd na elektřinu přes 100 km. Bezpečnostní výbava je opět na špičkové úrovni, může se pochlubit například druhou generací Matrix-LED předních světlometů a ještě pokročilejšími asistenčními systémy. Na palubě jsou také nové Simply Clever prvky, jako je odkládací přihrádka v zadní části středového tunelu s držákem nápojů a chlazený duální Phone Box, který umožňuje nabíjení dvou mobilních telefonů najednou.

Škoda_Kodiaq

Vyšší výkon, nové technologie a větší udržitelnost
Druhá generace modelu Kodiaq se vyznačuje ještě propracovanějším designem, použitím udržitelných materiálů a inovativními technologiemi, jako je druhá generace Matrix-LED předních světlometů. Dva benzinové a dva naftové motory pokrývají výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Motory 2,0 TDI o výkonu 142 kW (193 k) a 2,0 TSI o výkonu 150 kW (204 k) jsou standardně dodávány s pohonem všech kol. Kodiaq iV, první plug-in hybridní verze v této modelové řadě, nabízí rovněž maximální kombinovaný výkon 150 kW (204 k) a dojezd na elektřinu více než 100 km. Technickou novinkou je základní benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k), který do modelu Kodiaq poprvé přináší mild-hybridní technologii. Oba hybridní motory pocházejí z nové generace motorů EA 211 evo2, pracují v úsporném Millerově cyklu a používají turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek. Motor 1,5 TSI s mild-hybridní technologií je navíc vybaven nejnovější generací systému automatického odpojování válců ACT+.

Kodiaq – model, který odstartoval SUV ofenzívu značky Škoda
Kodiaq byl prvním modelem úspěšné SUV ofenzívy značky Škoda a do kategorie vozů SUV v roce 2016 přinesl krystalický designový jazyk. Zároveň zavedl typické názvosloví, kterým se od té doby řídí všechna SUV značky Škoda se spalovacími motory. Jejich název začíná písmenem K a končí písmenem Q. Vynikající nabídka prostoru až pro sedm cestujících a vyspělé technologie udělaly z vozu Kodiaq jeden z nejúspěšnějších modelů globálního portfolia značky Škoda. Do dnešního dne se prodalo téměř 792 000 vozů v celkem 60 zemích. V roce 2018 se Kodiaq RS stal prvním SUV z nabídky sportovních vozů RS mladoboleslavské značky. Nejdůležitějšími trhy modelu Kodiaq jsou Čína se 160 000 prodanými kusy do konce roku 2022 a Německo se 114 200 kusy. Následovala Velká Británie s 47 200 prodanými vozy a Česká republika s 42 400 kusy. Model tak výrazně přispěl k úspěšnému rozvoji značky Škoda na mezinárodních trzích a získal vynikající ohlasy zákazníků i odborníků a motoristického tisku. K dnešnímu dni posbíral více než 40 mezinárodních ocenění. V listopadu 2016 jej britský automobilový časopis TopGear označil za „Nejlepší auto pro velké rodiny na světě“. Následovalo ocenění „Auto roku“ v České republice, Polsku a Bulharsku a několik ocenění „SUV roku“ v různých kategoriích od britských, čínských, francouzských a indických médií. Na největším evropském trhu, v Německu, získal Kodiaq celkem čtyřikrát titul „Auto roku s pohonem všech kol“ časopisu Auto Bild Allrad. Německý odborný časopis Auto Test mu v roce 2017 udělil také titul „Nejlepší testovaný importovaný vůz“. Kromě toho získal v roce 2017 renomovanou cenu Red Dot Award za vynikající produktový design.

Škoda_Kodiaq

Nové Simply Clever prvky – takový je Kodiaq
Již první generace modelu Kodiaq nabízela mnoho Simply Clever prvků značky Škoda. V roce 2016 například představila ochranu hrany dveří a elektronicky ovládanou dětskou pojistku zadních dveří. Druhá generace se nyní může pochlubit řadou nových prvků. Jedním z nich je nový chlazený duální Phone Box, který umožňuje nabíjet dva mobilní telefony najednou, a to se zvýšeným nabíjecím výkonem 15 W. Poprvé se v modelu Kodiaq objevuje odkládací přihrádka v zadní části středového tunelu s držákem nápojů a také čistič displeje pro dotykové obrazovky. Deštník a škrabka na led jsou nově vyrobeny z udržitelných materiálů.