FABIA CHYTŘEJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV

FABIA CHYTŘEJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV. Její čtvrtá generace přichází v závislosti na výbavovém stupni až se 43 Simply Clever prvky, které jsou typickým znakem české automobilky a zákazníkům usnadňují každodenní použití vozu. Pět z těchto prvků je úplnou novinkou v rámci značky ŠKODA, osm dalších se v modelu FABIA objevuje poprvé.

Novinky, jako je třeba vyjímatelný držák nápojů mezi předními sedadly, doplňují klasickou škálu Simply Clever prvků, mezi něž patří například škrabka na led s měřítkem pro kontrolní měření hloubky dezénu pneumatik umístěná ve víčku palivové nádrže, držák parkovacích lístků na vnitřní straně A sloupku či schránka na deštník ve dveřích řidiče.

Čtvrtá generace modelu FABIA nyní v závislosti na výbavovém stupni nabízí až 43 Simply Clever prvků – více než kdykoli předtím. Patří mezi ně i řada dobře známých prvků, jakými jsou například škrabka na led s měřítkem pro kontrolní měření hloubky dezénu pneumatik umístěná ve víčku palivové nádrže, držák parkovacích lístků na vnitřní straně A sloupku či schránka na deštník ve dveřích řidiče.

PĚT ZCELA NOVÝCH SIMPLY CLEVER PRVKŮ V MODELU ŠKODA FABIA

Pro nový model FABIA připravila značka ŠKODA i pět promyšlených Simply Clever prvků, které se tak v rámci jejího modelového portfolia objevují vůbec poprvé. Patří mezi ně například inovativní skládací pružná odkládací schránka na pravém boku zavazadlového prostoru dodávaná na přání, kterou lze v případě potřeby vytáhnout pro uchycení předmětů v zavazadlovém prostoru. Větší flexibilitu interiéru přináší i vyjímatelný držák nápojů umístěný ve středové konzole mezi předními sedadly, který se rovněž dodává na přání.

O pořádek v interiéru se stará nový držák karet nebo parkovacích lístků i pružný úchyt na tužky v odkládací schránce středové konzole. Pro snadné uložení drobných předmětů mohou cestující vzadu využít praktickou odkládací schránku ve středovém tunelu, která je vložena mezi středovou konzoli a zadní řadu sedadel. Pátou novinkou je odnímatelná sluneční clona pro panoramatickou střechu dostupná jako příslušenství, kterou lze složit na třetinu a uschovat pod krytem zavazadlového prostoru.

OSM NOVÝCH PRVKŮ PRO MODEL FABIA PŘEVZATÝCH Z OSTATNÍCH MODELŮ ŠKODA

Celkem osm nových prvků známých z modelů ŠKODA vyšších tříd je nyní poprvé dostupných i pro oblíbený model FABIA. Patří mezi ně multifunkční kapsa pod krytem zavazadlového prostoru, díky které vzniká ideální úložný prostor například pro přepravu kabátů, bund nebo jiných předmětů s hmotností až 3,5 kilogramu. Snadno přístupné odkládací kapsy na mobilní telefony na zadní straně opěradel předních sedadel jsou již dobře známé z modelů OCTAVIA a ENYAQ iV a udržovat pořádek pomáhají také držáky na karty a mince v odkládací schránce před spolujezdcem.

Sklopné opěradlo sedadla spolujezdce je užitečné pro převážení dlouhých předmětů a objevuje se u modelu FABIA také poprvé stejně jako USB-C konektor ve zpětném zrcátku. Ten je dostupný na přání ve výbavovém stupni Style a lze jím napájet palubní kameru bez obtěžujících kabelů v zorném poli řidiče. Zadní lampičky pro čtení je možné ovládat i z předních sedadel, což jistě ocení rodiče cestující se svými dětmi, které jsou příliš malé na to, aby si osvětlení zapnuly samy.

Bezdrátové nabíjení chytrého telefonu pak umožňuje Phone Box umístěný v přihrádce před řadicí pákou. Novým prvkem dostupným na přání je také ochranný kryt s výstražnými prvky, který se dá rozložit přes nákladovou hranu při otevření pátých dveří. Zajistí ochranu před poškozením laku při nakládání a vykládání předmětů a zároveň díky svým reflexním prvkům zvýší bezpečnost při manipulaci s nákladem za vozem.

PŘÍSLUŠENSTVÍ
STŘEŠNÍ NOSIČE

FABIA CHYTŘEJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV – Nové střešní nosiče ŠKODA byly vyvinuty s aerodynamicky optimalizovanými příčníky speciálně pro nový model FABIA, které podporují mimořádný aerodynamický odpor tohoto vozu. Nízký profil příčníků snižuje aerodynamický odpor a minimalizuje hlučnost, takže je jízda ve voze ŠKODA FABIA mnohem příjemnější.

Střešní box s přístupem z obou stran

Jelikož lze tento box otevřít z obou stran, je přístup k jeho obsahu mnohem jednodušší; jedná se tedy o nepostradatelného společníka v případě, že se chystáte na sporty nebo rekreaci. Díky objemu 380 až 400 litrů je ideální například pro přepravu lyží, snowboardů, surfovacích prken a kočárků.

UZAMYKATELNÝ NOSIČ LYŽÍ A SNOWBOARDŮ

Uzamykatelný nosič na lyže nebo snowboard nabízí bezpečné řešení přepravy čtyř párů lyží nebo dvou snowboardů.

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ – ODNÍMATELNÉ A NEODNÍMATELNÉ

Tažné zařízení určené k připojení přívěsu je dalším příkladem schopnosti modelu FABIA převážet všechno možné.

NOSIČ JÍZDNÍCH KOL NA TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Nosič jízdních kol určený k upevnění na tažné zařízení představuje ideální řešení pro vozy vybavené tažným zařízením a umožňuje vám bezproblémovou a pohodlnou manipulaci s jízdními koly. K dispozici v provedení pro dvě nebo tři jízdní kola.

JAK ZKROTIT ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

FABIA CHYTŘEJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV – Objem zavazadlového prostoru je při cestování velmi důležitým faktorem, ale stejně důležitá je i schopnost dostupný prostor efektivně využít! Originální příslušenství ŠKODA v tomto ohledu naštěstí nezůstává pozadu a nabízí zákazníkům mnoho praktických řešení, která jim pomohou dokonale uspořádat náklad.

PLASTOVÁ VANA DO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU S HLINÍKOVOU PŘEPÁŽKOU

Plastová vana do zavazadlového prostoru zajistí dokonalou ochranu zavazadlového prostoru před zašpiněním. Vanu lze kombinovat s hliníkovou přepážkou, která pomáhá s uspořádáním věcí převážených ve vaně a současně brání neúmyslnému pohybu nákladu v zavazadlovém prostoru.

SÍŤOVÝ PROGRAM

Síťový program představuje praktický a atraktivní doplněk zavazadlového prostoru: za jízdy zajišťuje převážené předměty a zavazadla a brání jejich pohybu. Nosnost sítí dosahuje až 1,5 kg.

MULTIFUNKČNÍ KAPSA

Tato multifunkční kapsa zvýší vaše pohodlí – konečně vyřešíte pradávný problém, kam si máte odložit křehké nebo malé předměty. Vytvoří vám prostor pro odkládání věcí, které chcete mít po ruce, popř. které chcete mít oddělené od ostatních zavazadel, například květiny, kabáty nebo dorty.

FLEXI PŘIHRÁDKA

Flexi přihrádka je obzvláště vhodná pro lidi, kteří často musí převážet malé předměty. Tvoří ji jeden pevný a jeden nastavitelný plastový díl – jednoduchým otočením knoflíku vytáhnete nastavitelný díl přihrádky a zvolíte jeho velikost podle vlastních potřeb. Když přihrádku nepoužíváte, můžete ji doslova nechat zmizet tak, že ji tahem zavřete.

SÍŤ POD ZADNÍ PLATO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Sít pod zadní plato zavazadlového prostoru nabízí ještě více úložného prostoru pro spousty malých věcí: dokonale udrží malé, lehké předměty, jako například noviny, deštníky nebo malé kusy oblečení. Skvěle se také hodí ke sluneční cloně pro panoramatickou střechu.

OCHRANNÁ LIŠTA NÁKLADOVÉ HRANY

Kromě ochranné průhledné fólie, která je součástí originálního příslušenství ŠKODA pro vůz FABIA, je k dispozici rovněž ochranná lišta, jež zabrání mechanickému poškození nakládací hrany. Je ideální pro nakládání a vykládání ostrých, těžkých nebo rozměrných předmětů opravdu to má?