PARTNERSKÉ HOKEJOVÉ UTKÁNÍ

– ŠKODA AUTO je dlouholetým partnerem nejen mezinárodního, ale také českého hokeje. Na mezinárodní úrovni je ŠKODA AUTO partnerem MS v ledním hokeji od roku 1993 a roce 2017 podepsala smlouvu s mezinárodní hokejovou federací IIHF do roku 2022 (PARTNERSKÉ HOKEJOVÉ UTKÁNÍ). Na národní úrovni pak již od roku 1992 podporuje českou hokejovou reprezentaci a od roku 2001 nejvyšší hokejovou soutěž.

Zapojením do hokejových projektů ŠKODA AUTO vyjadřuje svoji firemní filozofii, do které patří snaha o špičkové výkony, vůle po vítězství, výdrž a špičkový tým.

Od sezóny 2013/2014 se do hokejových projektů významně zapojují i autorizovaní partneři značky ŠKODA v České republice.
Od sezóny 2020/2021 jsme se i my zapojili do 1. hokejové ligy – Chance liga – HC Frýdek-Místek. V rámci této spolupráce máme i právo na partnerskou pozici „Titulární partner utkání“.

Partnerské utkání se konalo v sobotu 27.12.2021 s VHK ROBE Vsetín.

Hokejový klub FM přivítal v domácím prostředí Valachy ze Vsetína. Do haly Polárka dorazilo tisíc diváků, tedy maximální povolená návštěva. Fanoušci obou týmů viděli zajímavou podívanou plnou zvratů. Úspěšnější nakonec byli frýdečtí hokejisté, kteří se postarali o dokonalý obrat a získali důležité tři body.

Rozpoložení obou celků po Vánocích by se dalo označit za trochu rozlišné. Zatímco Vsetín z posledních sedmi duelů prohrál pouze jednou, Rysi ze stejného počtu střetnutí vybojovali výhry jen tři, z toho jednu kontumační nad odstoupivší Kadaní. Nakonec to byli hokejisté FM, kteří měli lepší vstup do zápasu. Ke konci 10. minuty si najel podél pravého mantinelu do hostujícího útočného pásma Jakub Teper a nahozený touš na vsetínskou branku skončil k překvapení přítomných fandů v hale za zády gólmana Berana – 1:0. Valaši s odpovědí dlouho nečekali. V čase 14:02 se po vhazování v obranném pásmu dostal k puku Vlach a po jeho přihrávce na zcela volného a zakončujícího Adama Zemana bylo srovnáno – 1:1.

Na začátku druhé třetiny hosté zarmoutili podruhé. Ke konci 23. minuty pálil od modré obránce lotyšský zadák v hostujících barvách Aleksandrs Jerofejevs a Baroš uviděl puk přes klubko hráčů před sebou až za svými zády – 2:1. O chvíli později byli Rysi blízko vyrovnání. Blaško po Čmielově přihrávce pálil bohužel do tyče.

Rozhodnutí tohoto zajímavého duelu přinesla až třetí část a nutno říct, že k tomu hodně pomohla hostující nedisciplinovanost. Na začátku padesáté minuty putoval na trestnou lavici vsetínský útočník Tomáš Pitule. K němu se vzápětí ještě přidala vsetínská střídačka, která špatně vystřídala a Rysi dostali početní výhodu o dva muže na ledě. V letošní sezoně se tyhle situace našim soupeřům příliš nevyplácí, jelikož Rysi patří v přesilových hrách k nejlepším celkům celé soutěže.

Dvojnásobnou přesilovku dokázali Rysi využít v čase 52:29, kdy Teper nahodil puk na vsetínskou branku a nejlepší kanonýr klubu Filip Komorski dokázal odražený puk poslat za zklamaného gólmana hostí – 2:2. To však nebylo ze strany domácích vše, početní převaha totiž nadále pokračovala. V samém závěru 55. minuty pálil na hostující branku Daniel Krenželok a Jonáš Peterek povedenou tečí obrátil misky vah na stranu frýdecko-místeckých hokejistů – 3:2. A domácí euforie pokračovala. Pouhých sedmnáct vteřin od třetího zásahu Rysů prokázal David Klimša, že je to právě on, kterému se proti Valachům daří nejvíce. Gólem na 4:2.