OSOBNÍ SEZNÁMENÍ S ELEKTRICKÝM VOZEM ŠKODA ENYAQ iV
SEZNÁMENÍ S VOZEM ŠKODA ENYAQ iV

SEZNÁMENÍ S VOZEM ŠKODA ENYAQ iV – Dne 23.4.2021 jsme se zúčastnili produktového školení. S kolegy jsme si mohli z blízka prohlédnout nový model. Nové prvky exteriéru, vyšší stavba karoserie, robustní příď s typicky tvarovanou kapotou a nový koncept  přední masky chladiče Chrystal Face umocňuje jedinečnost tohoto vozu. Prohlédli jsme si interiér, který je inspirován vyšším životním stylem, komfortem a útulností. Vkusně zařízený interiér vyvolává příjemné pocity a využívá trvale udržitelné a recyklované materiály.

Vyzkoušeli jsme si jízdní vlastnosti nového vozu ŠKODA ENYAQ iV. Je to první elektromobil automobilky ŠKODA AUTO na modulární platformě MEB (Modulární elektrifikovaná platforma), díky které nabízí špičkovou techniku, rychlé nabíjení a vysokou dojezdovou vzdálenost.

ŠKODA ENYAQ iV

Po příjezdu na stanovené místo nám byl přidělen vůz, ve kterém nám bylo spuštěno krátké video s organizací dne a představení modelu ŠKODA ENYAQ iV.

Před první jízdou jsme měli čas podrobně si prohlédnout nový vůz ŠKODA ENYAQ iV. Každý vůz byl jinak nakonfigurovaný a díky tomu jsme měli možnost podívat se na různé provedení interiérů, kol a barev. Po statické prohlídce vozu jsme absolvovali zkušební jízdu.

Byly naplánované dvě testovací jízdy, které organizátoři školení naplánovali tak, abychom si mohli vyzkoušet veškeré jízdní vlastnosti. Nám byl přidělen model ŠKODA ENYAQ iV 80 s pohonem zadních kol, s výkonem 150 kW, kdy dojezd může být až 510 km. Pomocí rekuperace lze dojezd ještě prodloužit.

První trasa byla zaměřena na vozovku nižší kvality, kde jsme zjistili, že vůz krásně “sedí” ,perfektně tlumí nerovnosti a dokonale kopíruje povrch silnice. Naše rychlost byla 70 km za hodinu a to I na takové špatné komunikaci byla jízda velice příjemná ,komfortní a bezpečná.

Druhá trasa probíhala ve městě v běžném provozu (křižovatky, semafory, kruhové objezdy, jízda mezi zaparkovanými auty.) Po opuštění města byl úsek, kde byla možnost vyzkoušet si vyšší rychlost vozidla (90 km/h). Vůz je při vyšší rychlosti tichý, zrychlení  vozu je plynulé a zároveň svižné. Při nájezdu do ostrých zatáček se ENYAQ nenanklání a výborně kopíruje poloměr zatáčky. Řidič se cítí zcela jistě a bezpečně.

První elektrické SUV Škoda posouvá limity elektrických vozů s dojezdem 535km na jedno nabití. Všichni jsme se shodli na tom, že vozidlo ŠKODA Enyaq iV je nádherný, bezpečný a dynamický vůz s působivým designem.

KATEŘINA ŽÁKOVÁ

Kateřina Žáková

prodejce nových vozů
Mob: +420 733 183 585
E-mail: kzakova@auto-dubina.cz