ŠKODA ENYAQ COUPE
ŠKODA ENYAQ COUPÉ

KRÁSA, ŠETRNOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ A PRAKTIČNOST

Škoda Enyaq Coupé – Reakce automobilového světa na odhalení konceptu Škoda Vision iV v roce 2019 byla mimořádně pozitivní. Ve světovém tisku se dokonce objevilo zajímavé přirovnání, když tento vůz označil jako „Lamborghini Urus pro méně bohaté“, což můžeme považovat za obrovský kompliment. Jak má společnost Škoda Auto ve zvyku, koncept Vision iV naštěstí nepředstavoval jen pouhou studii a po menších úpravách nyní přichází jako Enyaq Coupé iV.

Model Enyaq Coupé iV vychází z vozu Enyaq iV, se kterým má společnou většinu přední části karosérie až ke středním sloupkům. Největší designové rozdíly lze nalézt na zadní části vozu, která modelu Enyaq Coupé iV postupně klesá a dodává mu atraktivní siluetu SUV kupé. Stejně jako Enyaq iV je i model Enyaq Coupé iV postaven na modulární platformě MEB, vyvinuté speciálně pro elektromobily. Díky tomu může vůz naplno využít výhod elektrického pohonu.

V rámci řady Enyaq Coupé iV bude představen i jeden zcela nový speciální model – elegantní Enyaq Coupé RS iV. Kromě charakteristických interiérových a exteriérových prvků je jeho hlavní devízou exkluzivní pohon o výkonu 220 kW a točivém momentu 460 Nm. Speciální model RS bude dodáván pouze s pohonem všech kol.

Některé nové prvky zcela nového vozu Enyaq Coupé iV budou k dispozici rovněž u modelu Enyaq iV. Patří mezi ně nové asistenční systémy a rozsáhlá aktualizace softwaru ME3, která optimalizuje mnoho již dostupných funkcí a přidává nové.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ PROBOUZÍ EMOCE

Nový Enyaq Coupé iV má karosérii SUV kupé, díky které působí emotivněji a dynamičtěji než Enyaq iV. Tento dojem podtrhuje sportovní přední a zadní nárazník, jež jsou součástí standardní výbavy vozu. Přesto si ale verze kupé zachovává praktičnost základního modelu, což prokazuje její zavazadlový prostor – jeho objem činí působivých 570 litrů, což je jen o 15 litrů méně než zavazadlový prostor vozu Enyaq iV.

Rozdíly mezi oběma modely nejlépe zvýrazníme přímým porovnáním. Ve svých provozovnách je ještě nějakou chvíli nebudete moci postavit vedle sebe, takže vám pro tuto chvíli nabízíme vizuální srovnání.

NOVÉ FUNKCE
ASISTOVANÁ JÍZDA 2.5
TRÉNOVANÉ PARKOVÁNÍ
ŠKODA CONNECT NOVÉ GENERACE