Čtvrtá generace škoda octavia
Čtvrtá generace škoda octavia

Čtvrtá generace škoda octavia se chystá vstoupit na trh.
Dodnes z výrobních linek sjelo asi 6 000 000 vozů OCTAVIA, které zákazníkům nabízejí mimořádnou hodnotu za příznivou cenu.

Nejnovější verze modelu Octavia se vyznačuje mnoha průkopnickými technickými řešeními, materiály nejvyšší kvality a nejkvalitnějším řemeslným zpracováním a v každém ohledu překonává svou předchozí generaci. V oblasti designu, konektivity, technologií a asistenčních systémů došlo k prudkému rozvoji.

Nová Octavia nabízí nové technologie v těchto oblastech
DESIGN

Full-LED Matrix světlomety s mlhovkami

  • Funkce Matrix je k dispozici pro dálkové i potkávací světlomety. Tato funkce zabraňuje oslnění protijedoucích vozidel a oslnění způsobené odrazem od osvětlených dopravních značek. Octavia má v každé čočce světlometu vždy dvě řady LED zdrojů.

Full-LED koncová světla s dynamickými zadními směrovkami

Nový design kol o průměru až 19“

Novou koncepci střešních lyžin

POHODLÍ

Head-up displej

  • Vůbec poprvé může být Octavia vybavena tímto pokročilým prvkem, který usnadňuje sdělování jízdních informací řidiči. Informace se promítají přímo na čelní sklo v zorném poli řidiče, který tak může kontrolovat aktuální rychlost, základní navigační pokyny, dopravní značky a také sledovat situaci před vozem.

Řazení shift by wire

  • Středová konzole (u vozidel s automatickou převodovkou) má jednodušší a elegantnější design, který doplňuje nový ovladač dvouspojkové převodovky DSG se systémem shift-by-wire. Řazení převodových stupňů neprobíhá mechanicky, ale elektronicky pomocí tlačítek na kompaktním ovladači.

Prediktivní tempomat

  • Prediktivní adaptivní tempomat spolupracuje s navigačním systémem (který má uložené rychlostní limity pro pozemní komunikace, včetně počátku a konce obce v mapových podkladech) a s multifunkční kamerou, která dokáže rozpoznat dopravní značení Prediktivní adaptivní tempomat spolupracuje s navigačním systémem (který má uložené rychlostní limity pro pozemní komunikace, včetně počátku a konce obce v mapových podkladech) a s multifunkční kamerou, která dokáže rozpoznat dopravní značení Prediktivní adaptivní tempomat spolupracuje s navigačním systémem (který má uložené rychlostní limity pro pozemní komunikace, včetně počátku a konce obce v mapových podkladech) a s multifunkční kamerou, která dokáže rozpoznat dopravní značení Prediktivní adaptivní tempomat spolupracuje s navigačním systémem (který má uložené rychlostní limity pro pozemní komunikace, včetně počátku a konce obce v mapových podkladech) a s multifunkční kamerou, která dokáže rozpoznat dopravní značení Prediktivní adaptivní tempomat spolupracuje s navigačním systémem (který má uložené rychlostní limity pro pozemní komunikace, včetně počátku a konce obce v mapových podkladech) a s multifunkční kamerou, která dokáže rozpoznat dopravní značeníTempomat spolupracuje s navigačním systémem, (který má uložené rychlostní limity pro pozemní komunikace) a s multifunkční kamerou, která dokáže rozpoznat dopravní značení. Systém dokáže na základě dat vyhodnotit svou polohu a tak předvídavě přizpůsobit rychlost vozu před začátkem obce, zrychlit po opuštění obce, přizpůsobit rychlost vozu před blížící se zatáčkou, kruhovým objezdem nebo křižovatkou.

Systém KESSY pro přední i zadní dveře

Třízónovou klimatizaci

Elektromechanickou parkovací brzdu s funkcí Auto Hold

INTERIÉR

Dvoupaprskový multifunkční volant
Certifikované ergonomické sedačky
Virtuální kokpit nové generace

KONEKTIVITA

Obrazovka infotainmentu o velikosti až 10“
Bezdrátové technologie Smartlink+
5 USB – C portu (včetně jednoho u vnitřního zrcátka)

BEZPEČNOST

Zcela nová verze systému Travel Assist

  • Systém je součinností předního radaru, víceúčelové kamery, navigačního systému a dalších prvků, které umožňují například rozpoznávání dopravního značení a funkci prediktivního tempomatu.

Systém výstrahy při vystupování

Turn Assist

  • Tento systém je zcela novou funkcí u vozů značky ŠKODA. Systém sleduje protijedoucí vozy při otáčení doleva (u vozu s řízením nalevo) a v případě rizika kolize vůz zastaví.

Antikolizní systém COLLISION AVOIDANCE ASSIST

  • V případě bezprostředního rizika dopravní nehody, když řidič naznačí snahu objet překážku, systém provede účelné zásahy do řízení, které řidiči pomohou úhybný manévr zvládnout. Toto se děje na základě údajů z radaru a ultrazvukových senzorů.

Místní dopravní informace

Čtvrtá generace škoda octavia
Pro země EU se budou postupně nabízet tyto motorizace:
Benzín

1,0 TSI EVO 81 kW

1,5 TSI EVO 110 kW

2,0 TSI 140 kW

Diesel

2,0 TDI EVO 85 kW

2,0 TDI EVO 110 kW

2,0 TDI EVO 147 kW

CNG

1,5 TSI G-TEC 96 kW

Plug-in Hybrid

1,4 TSI iV 150 kW

Mild Hybrid

1,0 TSI EVO e-TEC 81 kW

1,5 TSI EVO e-TEC 110 kW

Dle nabídky výrobce půjdou určité motorizace kombinovat s pohonem dvou nebo čtyř kol, s převodovkou manuální nebo automatickou.

V každém ohledu je nová Octavia bezpečnější, pohodlnější, ekologičtější a úspornější než předešlé generace.

MÁME SE NA CO TĚŠIT !

SILVAN DRŽKOVIC

Silvan Držkovic

prodejce nových vozů
Tel:    +420 599 526 239, +420 725 725 694
E-mail: sdrzkovic@auto-dubina.cz

KATEŘINA ŽÁKOVÁ

Kateřina Žáková

prodejce nových vozů
Mob: +420 733 183 585
E-mail: kzakova@auto-dubina.cz