eMobilita ŠKODA Španělsko Alicante

eMobilita ŠKODA Španělsko – V měsíci listopadu 2019 jsme se zúčastnili produktového školení zaměřeného na nové modely ŠKODA, které využívají pro pohon elektrickou energii.

První den byl věnován vozidlu ŠKODA Superb iV.

Toto vozidlo nabízí kombinaci benzínového motoru 1,4 TSI a elektrického pohonu, kde tato technologie se nazývá PLUG-IN HYBRID.  Celkový výkon tohoto vozidla je 160 kW. Vozidlo je vybaveno baterii o kapacitě 13 kWh, která je umístěna pod podlahou před zadní nápravou a vůz může pohánět až 55 km v čistě elektrickém režimu. To z tohoto modelu dělá ideální volbu pro městský provoz – levnou, ekologickou a tichou jízdou. Vozidlo je vybaveno funkcí rekuperace energií při brždění motorem, což umožňuje efektivní využití energie pro dobíjení baterie.

S tímto vozidlem jsme absolvovali cca 50 km dlouhou zkušební jízdu, která vedla přes malebné vesnice. I přes náročné výškové převýšení trasy náš Superb dosáhl obdivuhodné spotřeby 1,9 l/100 km.

Po tomto náročném dnu jsme se zúčastnili společného večerního programu. Zde jsme měli možnost vyměnit si své poznatky a zážitky s ostatními účastníky školení. Všichni jsme se shodli na skvělé organizaci a vysoké profesionalitě školícího personálu.

Druhý den školení

Druhý den školení byl věnován plně elektrickému vozidlu ŠKODA CitigoiV a představení čtvrté generace vozu ŠKODA Octavia. Tato generace se nepatrně zvětšila a získala nový vzhled interiéru. Zvenčí působí sportovně, ale zároveň velmi elegantně.

CitigoiV má výkon 61 kW, točivý moment 212 Nm a dojezd až 253 kmv režimu WLTP. Vozidlo je vybaveno Lithiumiontovou baterií o kapacitě 36,8 kWh. CitigoiV lze dobít na 80% kapacity baterie za 1 hodinu u rychlonabíjecí stanice anebo z domácí sítě za cca 4 hodiny.

Při zkušební jízdě nás CitigoiV mile překvapilo svou skvělou dynamičností, perfektními jízdními vlastnostmi a velmi dobrým ovládáním.

V tento den jsme si také mohli vyzkoušet koncernové vozidlo Audi e-tron 55 quattro. Jízda s tímto výkonným plně elektrickým vozem byla pro nás velkým zážitkem.

Možnost absolvovat toto školení nám rozšířila naše znalosti a zkušenosti v oblasti elektromobility.

SILVAN DRŽKOVIC

Silvan Držkovic

prodejce nových vozů
Tel:    +420 599 526 239, +420 725 725 694
E-mail: sdrzkovic@auto-dubina.cz

KATEŘINA ŽÁKOVÁ

Kateřina Žáková

prodejce nových vozů
Mob: +420 733 183 585
E-mail: kzakova@auto-dubina.cz