ŠKODA OCTAVIA ZÍSKÁVÁ TITUL
ŠKODA OCTAVIA ZÍSKÁVÁ TITUL
NOVÉ AUTO ROKU 2020 ČASOPISU AUTO EXPRESS

Škoda Octavia ZÍSKÁVÁ TITUL – Mladá Boleslav/ Milton Keynes, 14. října 2020: Škoda Octavia čtvrté generace slaví velký úspěch v soutěži Auto Express New Car Awards 2020. Získala vítězství ve dvou kategoriích a také celkový titul Nové auto roku. Octavia s přehledem překonala v bodovém a celkovém hodnocení řadu věhlasných konkurenčních novinek a získala první místo ve všech svých kategoriích.

Dvě první místa v jednotlivých kategoriích získala Octavia ve vysoce konkurenčních skupinách Kompaktní rodinný vůz a Combi. Vítězstvím v kategorii Combi dosáhla Škoda pozoruhodného úspěchu. Octavia čtvrté generace převzala korunu po své předchůdkyni a podařilo se ji dosáhnout již pětkrát za sebou nejvyššího ocenění a zasadit se tak o stálou zásobu cenného kovu pro značku Škoda.

Pozadu za provedením combi však nezůstala ani Octavia v karosářské verzi liftback, které porota časopisu Auto Express udělila titul Nejlepšího kompaktního rodinného vozu.  Vítězství v této kategorii převzala Octavia po modelu Scala, který toto nejvyšší ocenění získal v roce 2019. Nová Octavia obdržela ve svých kategoriích natolik pozitivní hodnocení, že ji porotci udělili celkový titul Auto roku – jeden z nejprestižnějších titulů v automobilovém světě.

Octavia však nebyla jediným modelem Škoda, kterému časopis Auto Express předal cenný kov. Novému modelu Superb byl udělen titul Nejlepšího rodinného vozu roku, který naposledy získal v roce 2017. Model Superb prošel v minulém roce celkovou modernizací, která jej díky zvýšené přidané hodnotě a novým technologiím vynesla na špičku v dané třídě.

Časopis Auto Express je jednou z předních motoristických publikací ve Velké Británii. Ceny časopisu Auto Express pokrývají svými 25 kategoriemi každou část britského automobilového trhu a oceňují výjimečné trvalé výsledky v tomto oboru.

Očekáváme, že ocenění získaná v soutěži Auto Express 2020 jsou úvodem v řadě mnoha budoucích titulů udělených čtvrté generaci modelu Octavia.  Jeho předchůdci bylo po dobu, kdy byl ve výrobě, uděleno více než 20 klíčových motoristických titulů, včetně série ocenění od publikací Auto Express, What Car? a Car Buyer.

ŠKODA OCTAVIA ZÍSKÁVÁ TITUL
DALŠÍ OCENĚNÍ VOZŮ ŠKODA

Vozy Škoda získaly v hlasování čtenářů německého odborného časopisu AUTO Straßenverkehr více prvních míst než vozy jakékoliv jiné značky
Octavia Combi získala v kategorii vozů do 25 000 eur titul za „Nejlepší design“, a to jak mezi dováženými vozy, tak i celkové prvenství
Modely Octavia Combi a Superb Combi vyhrály mezi dováženými vozy ve svých cenových kategoriích titul za „Nejlepší technologii“
Superb Combi získal v kategorii vozů od 25 000 do 35 000 eur ocenění za „Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty“, a to jak mezi dováženými vozy, tak celkové prvenství

OD ROKU 2011 ZÍSKALA ŠKODA AUTO V ANKETĚ „RODINNÉ AUTO ROKU“ JIŽ 34 OCENĚNÍ

Letošního online hlasovaní o nejlepší rodinný vůz se zúčastnilo 9 341 čtenářů německého odborného časopisu Auto Straßenverkehr. Škoda Auto si z tohoto hlasování odnáší celkem šest ocenění, což je více, než kolik získala jakákoliv jiná Automobilka. Shodně po třech cenách získaly modely Octavia Combi a Superb Combi. Tímto úspěchem Škoda Auto jen potvrzuje své výjimečné postavení mezi výrobci rodinných vozů.

HYNEK ODLOŽILÍKIng. Hynek Odložilík

Vedoucí prodeje nových vozů
Tel:    +420 599 526 240, +420 731 657 909
E-mail: hodlozilik@auto-dubina.cz

SILVAN DRŽKOVIC

Silvan Držkovic

Prodejce nových vozů
Tel:    +420 599 526 239, +420 725 725 694
E-mail: sdrzkovic@auto-dubina.cz