VÝROBA MODELU ŠKODA OCTAVIA V MLADÉ BOLESLAVI

VÝROBA MODELU Škoda Octavia -Škoda Auto pomocí videa zprostředkovává podrobný pohled na výrobu modelu Škoda Octavia. Česká Automobilka vyrábí čtvrtou generaci svého bestselleru na výrazně modernizované montážní lince ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Možnost vyrábět zde paralelně vozy na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) je v rámci celého koncernu jedinečná.

V závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi denně vzniká 1150 exemplářů bestselleru Octavia. Česká Automobilka montážní linku nedávno modernizovala,

v rámci rozsáhlé přestavby vytvořila předpoklady pro to, aby tu vedle modelu Octavia souběžně z linky denně sjíždělo až 350 vozů Enyaq iV. Tímto způsobem může Škoda Auto naprosto pružně reagovat na poptávku po jednotlivých modelových řadách. Ve výrobě Automobilka intenzivně sází na pomoc moderních robotů. Ty převezmou práce, které jsou pro zaměstnance fyzicky náročné, a tím přispívají ke zlepšení ergonomie na pracovištích.

Paralelní výroba vozů s konvenčním spalovacím motorem na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) na jedné montážní lince je v rámci celého koncernu jedinečná. Rozsáhlá příprava mimo jiné spočívala v úpravě konstrukce budovy a technologií pro dopravu dílů tak, aby vyhovovaly hmotnosti vozů s čistě bateriovým elektrickým pohonem a montovaných komponentů. Celková investice do nutných stavebních úprav dosáhla výše přes 800 milionů korun (32 milionů eur).

Dosud bylo v hlavním výrobním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi vyrobeno více než 7,1 milionu vozů řady Octavia. Počátky tohoto modelu sahají až do roku 1959. V polovině devadesátých let byla zahájena výroba první novodobé generace modelu Octavia – prvního modelu značky Škoda, kompletně vyvinutého pod křídly koncernu Volkswagen. Nová generace modelu Škoda Octavia měla svou premiéru v listopadu 2019 v Praze. Výrazně modernizovaná verze bestselleru byla i navzdory omezením v odbytových kanálech, způsobených pandemií onemocnění COVID-19, úspěšně uvedena na mezinárodní trhy.

SILVAN DRŽKOVIC

Silvan Držkovic

prodejce nových vozů
Tel:    +420 599 526 239, +420 725 725 694
E-mail: sdrzkovic@auto-dubina.cz

KATEŘINA ŽÁKOVÁ

Kateřina Žáková

prodejce nových vozů
Mob: +420 733 183 585
E-mail: kzakova@auto-dubina.cz